Rozliczenie PIT, a problematyka 1% podatku - co powinniśmy mieć na uwadze?


Każdy podatnik może przekazać swój 1% podatku organizacji potrzebującej. To jest proste i nic nie kosztuje, a może komuś bardzo pomóc. PIT to obowiązkowe rozliczenie podatkowe każdego Polaka, który w określonym roku podatkowym otrzymał jakikolwiek dochód. Termin, w którym można rozliczyć PIT upływa wraz z końcem kwietnia.


podatnik
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
By przekazać 1% podatku musimy znać jedynie numer KRS organizacje, którą chcemy wspomócJeśli nie przekażemy 1%, kwota ta przechodzi do budżetu Skarbu Państwa. Nie są to duże kwoty, natomiast wszelkiego rodzaju organizacje czy fundacje często utrzymują się z tego jednego procentu. My w żaden sposób nie odczujemy przecież, że daną kwotę przekazaliśmy - .

Przeczytaj dodatkowo takie niebanalne wskazówki, które odnajdziesz pod tym linkiem - one również rozpatrują niniejsze zagadnienie.Jak znaleźć organizacje, na rzecz których można przekazać 1%? Wystarczy wstukać hasło "1% podatku lista" w wyszukiwarkę internetową. Wśród rezultatów dla formuły "1% podatku lista" z ukaże się strona internetowe Na tej witryniekażdego roku można zapoznać się z uaktualnioną listą organizacji, które mają prawo do otrzymania 1% podatku. Na wskazanej witrynie mamy możliwość sprawdzenia, czy dana organizacja działa, a także możemy odnaleźć jej KRS. Możemy na niej sprawdzić, czy aby na pewno dana organizacja pożytku publicznego działa legalnie, a następnie wspomóc, ją wpisując w PIT jej numer KRS. Organizacje pożytku publicznego bardzo zabiegają o ten jeden procent. Im więcej ludzi przekaże podatek, tym większa suma do spożytkowania. Nie jest łatwo zdobyć uznanie innych.


rozliczenie PITu
Author: David Mulder
Source: http://www.flickr.com
Zwłaszcza, że tego rodzaju organizacji jest sporo i złapanie kontaktu z potencjalnym odbiorcą i przekonanie go do przekazania 1% podatku jest naprawdę bardzo trudne. Jednak jest o co walczyć. Jeżeli chodzi o 1% podatku, lista jest stale aktualizowana, aby nie zaistniała sytuacja, że środki zostaną przekazane na fundację, która zakończyła działalność. Ministerstwo Finansów daje wgląd zarówno do świeżych informacji, jak i archiwum. Należy nadmienić, że informacje widniejące na stronie są prawdziwe, sprawdzone i publiczne. Warto przekazywać swój jeden procent dla potrzebujących, często w dużej mierze dzięki niemu mogą oni godnie żyć.

Tags: PIT, organizacja, dochód, KRS