Inwestycja w swoje życie bardzo się opłaca, i to w każdym wymiarze. Czy również inwestujesz?


Jest taki okres w życiu, kiedy musimy zastanowić się nad prawdziwie istotnymi kwestiami. Dorastamy,postanawiamy założyć rodzinę, awansujemy w pracy, pojawia się więc chęć, żeby gdzie ulokować swoje oszczędności, aby na siebie pracowały.

Pojawia się często ważne pytanie: w co inwestować? W ostatnich latach wiele osób wybiera inwestowanie w fundusze. Co prawda ryzyko straty kapitału jest tutaj wyższe niż przy lokatach, jednak jednocześnie można się spodziewać lepszych lub usługi księgowe ekspert płock wyższych stop zwrotu. Jeśli myślisz przede wszystko o bezpiecznym inwestowaniu, to także możesz korzystać z tej opcji, wystarczy tylko obrać odpowiednia strategię.Najważniejsza jest strategia. Już na samym początku musimy określić podstawowe elementy strategii inwestycyjnej - zobacz przykład na inwestycja w fundusze inwestycyjne. Do nich można zaliczyć, jaki mamy rodzaj fundusz, czas w którym mamy zamiar rozpocząć nasza inwestycję, a kiedy kończymy. Istotny jest wyznaczony przez nas horyzont czasowy, a także jaką możemy ponieść maksymalną stratę kapitału. To najważniejsze wytyczne.
pozyskiwanie funduszy
Author: Tyler Lowmiller
Source: http://www.flickr.com
ich wyznaczenie to dla nas gwarancja, że wybierzemy najlepszy dla naszych potrzeb fundusz. To istotne, z tego względu, że każdy ma inne preferencje i oczekiwania, to zapewnia nam stałą kontrolę nad sytuacją,podczas trwania inwestycji mamy czas by podjąć właściwe działania. A to ważne, bo sytuacja na rynku lubi się zmieniać i zaskakiwać. Posiadanie planu to także ograniczenie działania emocji na podejmowane przez nas decyzje. Kiedy mamy czytelny i racjonalny plan, po prostu działamy z większą rozwagą.

Strategii inwestowania w fundusze inwestycyjne jest mnóstwo, można je jednocześnie modyfikować tak, żeby odpowiadały naszym potrzebom. Zastanawiasz się w co inwestować? Najpopularniejszą z nich jest strategia uśredniania ceny. Polega on na systematycznympowtarzanym co miesiąc zakupie jednostek konkretnego funduszu - doradca finansowy dla firm. Ta strategia bardzo zmniejsza ryzyko naszej inwestycji, ponieważ całość kapitału nie spoczywa w jednym miejscu. Jeśli zdecydujemy się na ten pomysł, to warto spróbować swoich sił w inwestowaniu w fundusze agresywne, czyli akcyjne, gdyż ich specyfiką są wahania cen

Tags: Strategia, funduszu, fundusze inwestycyjne